Jak menopauza wpływa na pielęgnację skóry?

Menopauza to okres intensywnych zmian w organizmie, gdy samopoczucie i wygląd skóry zmieniają się. Zmniejszająca się ilość estrogenu powoduje pogorszenie kondycji skóry. Czy wiesz na czym polegają te zmiany i jak można im zapobiegać?

Jakie kosmetyki do twarzy będą odpowiednie w czasie zmian hormonalnych?

Menopauza ma wpływ przede wszystkim na poziom estrogenu w skórze, który jest odpowiedzialny za jej jędrność i elastyczność. Odbija się to w widoczny sposób na skórze, która zaczyna tracić napięcie i zmienia się także owal twarzy. Zmarszczki stają się bardziej widoczne, a skóra jest widocznie bardziej przesuszona. Pierwsze ważne zalecenie w okresie menopauzy, to intensywne nawilżanie skóry i ochrona przed słońcem. Po drugie zalecane są wszelkie kuracje mocno nawilżające i wzmacniające skórę. Kremy odbudowujące, które wzmacniają skórę i jej warstwę hydrolipidową, są bardzo ważne. Takie składniki jak witamina C i retinol będą ważne w okresie menopauzy, bo są skuteczne w terapiach anti age i stymulują produkcję kolagenu, jednocześnie zmniejszając przebarwienia. Bogate kremy z aktywnymi składnikami, widocznie poprawią stan skóry i mogą zapobiegać szybkiemu działaniu menopauzy. 

O czym jeszcze pamiętać w czasie menopauzy?

Menopauza to proces, który przypada w okresie około 45-55 lat i może mieć dużo nasilonych objawów. A jakie są pierwsze objawy menopauzy? Są to uderzenia gorąca, zmęczenie, rozdrażnienie i wahania nastrojów. Ochrona przed słońcem jest wtedy ważna, bo promienie UV przyspieszają procesy degeneracji skóry i jej ogólny stan. Tak naprawdę od młodych lat pracuje się na to, aby cera miała dobrą kondycję nawet w późniejszym wieku. Dlatego niezależnie od procesów menopauzy, należy zawsze chronić skórę przed słońcem. Jeśli zapominamy o kremach z filtrem i narażamy się często na promienie słoneczne, to nie ma co spodziewać się, że skóra będzie w dojrzałym wieku w idealnej kondycji. Problemy skórne w okresie menopauzy są także widoczne na dekolcie, szyi i dłoniach. Tak naprawdę całe ciało wymaga wtedy porządnego nawilżania i uwagi. 

Wybieramy kosmetyki do twarzy na okres menopauzy

Dwufazowe serum czy ujędrniające kremy do twarzy będą idealne na ten czas. Zadbaj głównie o składniki anti-age i takie, które wpływają na owal twarzy. Szukaj także aktywnych składników jak kwas hialuronowy czy retinol, które będą działać szybko i skutecznie. Głębokie zmarszczki to największe zmartwienie kosmetyczne dla kobiet w okresie menopauzy. Tak samo przebarwiona skóra, która potrzebuje dobrego, rozświetlającego kremu choćby z dodatkiem witaminy C. Naruszona warstwa lipidowa wymaga ceramidów i lipidów, aby znowu prawidłowo spełniać swoje funkcje. Dbanie o skórę, jeśli chodzi o terapie przeciwzmarszczkowe, powinno się zacząć wcześniej niż wtedy, gdy pojawiają się pierwsze zmarszczki. Okres po 25 roku życia jest do tego odpowiedni, bo wtedy zaczynaja się powolne ubytki kwasu hialuronowego i kolagenu oraz elastyny. Zmiany w trakcie menopauzy dodatkowo wzmagają poprzednie zmiany skórne, dlatego odpowiednią pielęgnacją, pracujemy na przyszły wygląd skóry. 

By Punto

Punto.org.pl to ogólnotematyczny portal internetowy, łączący różnorodne tematy w jednym miejscu. Dostarczamy rzetelne informacje i inspirujące treści na wszelkie tematy, tworząc forum dla nieustannie uczących się czytelników. Nasz zespół ekspertów dba o to, by nasze treści były zawsze aktualne i wartościowe. Odkrywaj świat wiedzy z nami na Punto.org.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *