Nadchodzące wydarzenia:

W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń.

Nowi użytkownicy

Halogeny w mk2 FL - montaż [Paul Luck]

Jak już kiedyś obiecałem muszę wyjawić sprawę z niebieskim przyciskiem w moim aucie, zaczęło się od tego że chciałem mieć halogeny. Szukałem, szukałem i znalazłem na Allegro:

Miałem już przygotowane miejsce na nie i nawet kable do nich było widać:

Myślę sobie nie będzie problemu trzeba tylko zamontować lampy i konsole i będzie świecić, konsolka tez się kupiła na allegro i było by wszystko dobrze gdyby nie to że okazało się że te fabryczne kable to się szybko kończą, a dokładnie to kończą się w skrzynce bezpieczników pod maską:

to są te dwa wyjęte już fioletowe kabelki.

Chcąc nie chcąc musiałem coś wymyślić, napisałem do WaldiegoGSI bo wiedziałem że już coś robił w tym temacie, On powiedział że nie da się tego zrobić tak ja fabryka, trzeba radzić sobie inaczej.
Okazało się że konieczny jest zakup przekaźnika od Palio i zrobienie własnej instalki.

Przekaźnik wygląda tak:

Trzeba więc było trochę rozkręcić:

Wciągnąć do środka jeden dodatkowy kabel (niebieski):

Podłączyć przekaźnik i wyprowadzić kable do konsoli:

Jako że pracy było sporo, potrzebny był pomocnik :

Największy właściwie problem był z kontrolką, jako że nie było raczej szans wykorzystać kontrolki na desce (zbyt ryzykowne i trudne do wykonania zadanie), trzeba było wymyślić coś innego, a pomysł był taki żeby podświetlić przycisk na niebiesko jak świecą halo , tak wyglądały przymiarki do zamontowania diody:

Po zmontowaniu wszystko wygląda normalnie:

Jak nie włączę halogenów to też wygląda zwyczajnie:

Ale wszystko się zmienia jak włączę halo :

Wtedy wszystko wygląda inaczej :

Po drodze do sukcesu była jeszcze cała masa mniejszych i większych problemów, najwięcej z diodą (spaliłem 3 szt. dopiero 4 załapała).
Mimo wszystko jestem bardzo zadowolony z efektu końcowego, pozostało mi tylko ustawienie halogenów bo teraz świecą za nisko, jak będę w ASO to mi ustawią.

I jak się Wam podoba?

Your rating: Brak Average: 4.8 (4 votes)