Nadchodzące wydarzenia:

W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń.

Nowi użytkownicy

Fotele w mk2 / mk2 FL - montaż foteli kubełkowych [Blok]

Przedstawiam jeden ze sposobów montażu foteli kubełkowych na przykładzie Fiata Punto II (wersja 5-drzwi). W każdym innym samochodziku-- mogą oczywiście wystąpić różnice w wymiarach, usytuowaniu mocowań itp. Na razie chciałem pokazać najłatwiejszy sposób montażu foteli czyli bezpośrednio do podłogi. Takie mocowanie daje najlepszą sztywność fotela! Jednak minusem jest to iż jesteśmy pozbawieni możliwości bardzo szybkiej regulacji fotela-- w celu przesunięcia go w przód i tył. W krótce postaram się zamieścić manuala-- o mocowaniu foteli na seryjnej przesuwnej szynie! Jednak takie mocowanie na szynie jest już bardziej kłopotliwe i wymaga trochę przeróbek.
A więc do dzieła!!

Potrzebne nam będą:
- kubełki + mocowania do nich (kątowniki)
-wiertareczka
-komplet kluczy domowego mechanika (imbus, klucze płaskie oczkowe itp)

Zaczynamy:
1. Wykręcamy 4 śruby mocujące fotel:

następnie wyciągamy fotel i otrzymujemy czystą podłogę:

Z otworami zaznaczonymi niebieskim kółkiem nie będzie problemu-- natomiast otwór zaznaczony czerwonym kółkiem niestety jest pozbawiony śruby-- jak zauważyliście na wcześniejszych fotkach śruba mocująca była z boku. o czym za chwilkę.
2. Z oryginalnego fotela wykręcamy mocowanie pasów bezpieczeństwa-- i musimy je zamontować w mocowanie od fotela kubełkowego-- do tego celu musimy wywiercić sobie otwór np w miejscu pokazanym na foto-- i skręcić w mniej więcej podobny sposób-- najlepiej gdyby do tego celu wykorzystać śrubę o grubości takiej samej jak oryginalna-- pamiętajcie że to mocowanie trzyma pas--podczas ewentualnych okoliczności!! Bezpieczeństwo najważniejsze-- więc solidne zróbcie to mocowanie:

Ja dla pewności dałem dwie nakrętki Acha-- to mocowanie pasów ma taki rowek, który przeszkadza w montażu-- można go zeszlifować-- ale ja naciąłem jeną grubszą podkładkę tak aby ten rowek w niego wchodził-- i to też działa!! no i w ten sposób nie zniszczyłem mocowania!

3.Składamy kubełek montując do niego oryginalne mocowania-- szerokość oczywiście trzeba dopasować indywidualnie do swoich otworów w podłodze-- w przypadku punto wygląda to tak:

(śruby montażowe były w komplecie)

4. wracamy do sprawy brakującej śruby montażowej-- fiat na szczęście już wywiercił otwór (pewnie się domyślali, że nie wszystkim fabryczne fotele będą odpowiadać) brakuje tylko śrubki-- w tym celu nacinamy delikatnie tapicerkę tak jak na foto-- a następnie od spodu włożymy śrubkę z odpowiednimi podkładkami --tak aby trzymała odpowiednio! (grubość śruby mniej więcej też taka jak pozostałych oryginalnych):

5. Wkładamy skręcony kubełek i montujemy go! Śruby oryginalne to coś na bazie "pływających" mocowań jest- więc dają pewną możliwość przesuwania fotela- w celu odpowiedniej regulacji Potem wystarczy tylko poskręcać całość:

(przednie śruby oczywiście też)

6. Mamy gotowe nowe siedzenie!!

Your rating: Brak Average: 4.8 (4 votes)