Nadchodzące wydarzenia:

W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń.

Nowi użytkownicy

Naprawa niedziałajacego ramienia wycieraczek [Gizio]

Skoro już to rozebrałem to ładnie opiszę dla potomnych co się może komuś przyda. Sprawa banalna, ale jak trafia się ktoś z wielką listą obaw od czego zacząć to przynajmniej będzie miał wszystko wyłożone.

Pierwsze primo

Ściągamy gumowe nakładki na ramionach wycieraczek. Jeśli nie uda się ich podważyć delikatnie nożem, to polecam kombinerki. Można je zdemontować bez większych problemów na ich zniszczenie.

Drugie Primo

Po ich usunięciu zobaczymy dwie śrubki 13'ki. Odkręcamy i spokojnie ściągamy ramiona

Trzecie Primo

Otwieramy maskę, i odkręcamy trzy śrubki mocujące podszybie. Traktujemy je śrubokrętem - krzyżakiem.

Czwarte Primo

Aby zdemontować plastikowe podszybie możliwe, że przyda się pomoc drugiej osoby, która przytrzyma nad nami pochyloną maskę. W otwarty / lub zamkniętym położeniu nie uda się wyciągać podszybia. Chwila spokojnego zbadania tematu i ładnie wyskakuje

Piątek Primo

Dochodzimy do ślinika, ściągamy plastikową osłonkę aby odczepić kostkę. Potem łapiemy klucz 10'tkę i odkręcamy dwie śruby. Jednaj est na środku szyby, druga od strony kierowcy tuż przy zawiasach. Po ich odkręceniu spokojnie wyciągamy całość.

Szóste Primo

W moim przypadku spadały przekładnie przez co nie działały ramiona. Wystarczy złapać jakieś 3 podkładki i ładnie dospawać je w trzech poniżej zaznaczonych miejscach.

Siódme Primo

Następnie całość złożyć w odwrotnej kolejności, uważając na sam koniec aby podszybie dobrze wskoczyło. Warto docisnąć również uszczelki idące wzdłuż szyby.

Jeśli się to komuś przyda to fajnie... jak nie to poleci w zapomnienie

Your rating: Brak Average: 4.8 (19 votes)