Nadchodzące wydarzenia:

W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń.

Nowi użytkownicy

Zderzak przedni w mk2 - demontaż [Gizio]

Witam wszystkich serdecznie w odcinku przygód Gizia i jego kropka. Dzisiaj mam zamiar przedstawić państwu jak to wymienia się zdezia w mk II. Temat moze wydać się bardzo proste jednak jeśli nie wie się o kilku sprawach okazuje się to wyczynem.

Przed dokonaniem czynności wstępnych przygotowujemy sobie zestaw kluczy :
  • kluczyk 10
  • kluczyk 8
  • śrubokręcik krzyżak
  • siakiś takiś kluczyk gwiazdkowy ( Punti określał to jako Torx, czy jakoś tak ) jeśli go się nie ma można sobie poradzić zwykłym srubokrętem.
  • szunreczek - linka

Warto także zaopatrzyć się w jakiś kocyk lub dywanik aby móc się spokojnie położyć...
Aby jeszcze bardziej i lepiej zobarazować gdzie jakie są wymagane klucze postanowiłem zastosować metode kolorów.

Tak też :
Klucz 10 - czerwony
Torx - żółty
Krzyżak - pomarańczowy
Klucz 8 - niebieski

W jakiej kolejności będzie się odkręcało śrubki to już wszystko zależy od Nas. Jedynym utrudnieniem jakie możemy napotkać na drodze gdy robimy to w warunkach domowych to podniesienia autka z każdej strony i odkręcenia nadkoli aby dobrać się do śrubek przy lampach. Nie da się do nich inaczej dojść... trzeba odkręcić nadkole i tyle. Moja dość istotna rada - uważajcie na sypiący się garściami piasek, chyba,ze lubicie czuć jego smak między zębami Ja nie.

Gdy już odkręcimy nadkola warto jest przywiązać sobie je jakimś sznureczkiem do jakiegoś elementu zawieszenia aby nam nie przeszkadzało w dalszej pracy.

Po rozberaniu wszystko powinno wygladać tak...

na koniec wszystko skłądamy w odrotnej kolejności zakłądając np tak jak ja nowego zdezia i cieszymy się z pracy wykonanej samemu przy kropku

Your rating: Brak Average: 4.3 (17 votes)