Nadchodzące wydarzenia:

W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń.

Nowi użytkownicy

Klamka - wymiana [Karax]

Hejka
Wiedziony jakimś dziwnym przeczuciem i ponaglony tym postem postanowiłem wstawić krótki manual wymiany klamki na przykładzie lewej tylnej. Niestety plastik z którego jest ona wykonana mało poddaje się jakimkolwiek zabiegom klejenia więc trzeba kupować nową.

Zaczynamy od ściągnięcia całego boczka:

Tam gdzie są te żółte zapinki trzeba użyć odpowiednio przyłożonej siły coby wyciągnąć zatrzaski z boczka jednocześnie ich nie masakrując.

Po zdjęciu boczka i odklejeniu folii (tu jest konieczne wyciągnięcie tych zawleczek, przynajmniej tam gdzie chcemy odciągnąć folię) możemy dostać się do dwóch śrub mocujących samą klamkę:

Żeby klamka, a konkretnie element dźwigni łatwo zszedł z cięgien należy poluzować śrubę znajdującą się na bocznej krawędzi drzwi:

Po kompletnym wybebeszeniu drzwi wyglądają tak:

A tu porównanie klameczek:

Jak widać tej starej kawałek brakowało

Jeśli chodzi o składanie to po wpasowaniu w otwór najgorsze jest założenie cięgien z powrotem na dźwignię klamki. Przydają się wątłe rączki. Graby piekarza raczej odpadają

Po założeniu i skręceniu należy wszystko przetestować, sprawdzić działanie zamka i ewentualnego centralnego. Dopiero potem zmontować do kupy boczek.

I teraz jeszcze mała uwaga co do samego elementu: ja wymieniłem na klamkę wyjętą z przednich drzwii. Wiem że są dwa rodzaje klamek - po prostu Fiat przez pewien czas montował różne na przód i na tył dlatego warto najpierw sprawdzić w eperze co jest u nas i czego mamy szukać.

Koniec

Your rating: Brak Average: 2.8 (10 votes)