Nadchodzące wydarzenia:

W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń.

Nowi użytkownicy

Zegary w mk1 - wykonanie tarcz [Ryba]

Do tego celu posłuży nam: ploter tnący, folia samoprzylepna biała, folia przeźroczysta w kolorze takim, jakie zamarzy się nam mieć podświetlenie oraz wprawne palce i trochę wolnego czasu.

Tak wiec zaczynam od początku. Na podstawie zeskanowanych zegarów rysujemy swój ulubiony wzór zegarów w grafice wektorowej. Jeśli ktoś nie ma czasu lub podoba mu się mój wzór może z niego skorzystać. Po wczytaniu zegarów w Corelu wyglądają one następująco:

Następnie wybieramy się z plikiem do agencji reklamowej lub innej instytucji posiadającej ploter tnący prosząc o wycięcie w podwójnej folii. To jest bardzo ważne gdyż wycięcie tylko w jednej (białej) warstwie folii sprawi, że niestety będą „prześwitywały”. Dobrze byłoby, aby „spodnia” warstwa folii była jakiegoś ciemnego koloru. U mnie jest granatowa.

No to teraz przechodzimy do najbardziej pracochłonnego etapu pracy. Otóż należy wydłubać z wyciętej folii wszystkie literki, cyferki, kreseczki, kropeczki nie pozbywając się nich, jeszcze się nam przydadzą. Następnie możemy nakleić zegary na folię przeźroczystą w dowolnym kolorze. Ja użyłem do tego celu folii używanej do „bindowania” (kolorowej oczywiście). Ale lepszym rozwiązaniem wg mnie będzie folia kolorowa, ale nie do końca „przeźroczysta”. Z tego względu iż podświetlanie jest na tyle mocne że po złożeniu i dokładnym przyjrzeniu się zobaczymy żarówki Smile Jeśli chcemy mieć dwukolorowe podświetlenie należy pamiętać o wcześniejszym odpowiednim wycięciu i dopasowaniu kolorowych folii. Nie jest to łatwe i bardzo czasochłonne. Zwłaszcza napis GT. Ale do odważnych świat należy Smile Teraz tylko zostało obciąć folie i wyciąć np. nożykiem do tapet miejsca na „km” oraz wskazówki i zegary są prawie gotowe. Dlaczego prawie? Otóż musimy jeszcze dopracować cyferki i literki tzn. nakleić wewnętrzne kółeczka i inne wzorki.

A o to końcowy efekt – nocny

Życzę udanego dłubania.

Tomek Rybski „Ryba”

Your rating: Brak Average: 5 (6 votes)